חדלות פירעון והוצאה לפועל

חדלות פירעון והוצאה לפועל

משרד עורכי דין רונן ושות' מעניק ליווי משפטי לחייבים בהליך של חדלות פירעון (פשיטת רגל). משרדנו חרת על דגלו לפעול באופן מקצועי ומהימן על מנת לאפשר לכל חייב את ההזדמנות לפתוח דף חדש נקי מחובות.

מהו הליך חדלות פירעון?

  • חייבים בהוצאה לפועל אשר מעוניינים למחוק את מרבית חובותיהם רשאים להגיש בקשה במסגרת חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 ובכך להביא להסדרת ופירעונם של חובות חייבים פרטיים – יחידים. 

 

  • אם סכום החובות הינו מתחת ל-150,000 ₪ – ההליך יתנהל בלשכת ההוצאה לפועל בה קיים מסלול חדלות פירעון במחוז שבו נפתחו מרבית תיקי ההוצאה לפועל של החייב או במחוז שבו מתגורר החייב או מנהל את עסקיו. חשוב להדגיש כי ההליך יתנהל בפני רשם ההוצאה לפועל ייעודי להליכי חדלות פירעון. 

 

  • במסגרת זאת יתחיל ניסיון לגבש הסדר תשלומים בין החייב לבין הנושים. רשם ההוצאה לפועל ברשות האכיפה והגבייה רשאי להעביר את ניהולו של הליך חדלות הפירעון לידי הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי ובית משפט השלום.

 

  • אם סכום החובות הינו גבוה מ-150,000 ₪ – ההליך ינוהל על ידי הממונה ובבית המשפט המוסמך לדון בהליכים אלו הוא בית משפט השלום המתאים עפ"י כתובת מגוריו של החייב או במקום בו הוא מנהל את עסקיו. הצו לפתיחת הליכים ניתן על ידי הממונה בעצמו, והוא גם הגוך אשר מגיש את הדו"ח לשיקום כלכלי ("הפטר").

משרד עורכי דין רונן ושות' מתמחים בגביית חובות, וכן בתחום חדלות הפירעון וההוצאה לפועל. בזכות הניסיון הרב שצברנו נשאף להעניק לכם את השירות המשפטי הטוב ביותר.

או כתבו לנו ונחזור אליכם

Ⓒ כל הזכויות שמורות רונן ושות' משרד עורכי דין

וואצאפ
דילוג לתוכן